Kaip upės vanduo nepastebimai bėga laikas...
Šiltą ir gražų birželio 13-osios rytą, linksmai nusiteikę visi mokiniai rinkosi savo mylimoje mokykloje. Dešimtokams šis rytas buvo ypatingas – mokykloje jiems nuskambėjo PASKUTINIS SKAMBUTIS.
9 klasės mokiniai kartu su klasės auklėtoja Daiva Listauskiene pakvietė pasitikti tuos, kuriuos paskutinis skambutis jaudina labiausiai – dešimtokus. Jie, lydimi devintokų, iškilmingai įžengė į šventiškai papuoštą mokyklos aktų salę, kur jų laukė mokytojai, mokiniai, tėveliai, svečiai. Tarti sveikinimo žodį buvo pakviesta mokyklos direktorė Sigita Šegždienė, kuri įteikė padėkas dešimtokams ir kitų klasių mokiniams už aktyvią veiklą mokykloje, pasiekimus ir linkėjo kuo didžiausios sėkmės. Šventės metu prisiminimais dalijosi pirmoji mokytoja Birutė Dučinskienė, sveikinimo žodį tarė klasės auklėtoja Silva Morkūnienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rasa Poškienė. Nuoširdžiai sėkmės linkėjo ir dainomis dešimtokus pasveikino devintokai ir 7 kl.mokinė Paulina Dumšytė. Gražius padėkos žodžius tarė ir dešimtokų tėveliai.
Žodis buvo suteiktas ir dešimtokams, kurie dėkojo mokytojams, rodė pačių sukurtą filmą apie įsimintinas akimirkas mokykloje, taip pat skaitė testamentą ir perdavė garbingai mokyklos raktą devintos klasės mokiniams.
Pasibaigus šventei, dešimtokai, skambant dainai ,,Mūsų dienos kaip šventė“, iš salės buvo išlydėti plojimais ir šypsenomis.
Paskutinio skambučio šventė – tai ne tik pabaiga, bet ir nauja pradžia. Ji palieka neišdildomą pėdsaką širdyje ir primena, kaip svarbu svajoti, tikėti ir žengti pirmyn. ,,Visa, kam ruošiatės-įveikiama, visa, ko trokštate –pasiekiama, visa, ko esate verti - Jūsų laukia“- tai paskutiniai nuskambėję linkėjimai išeinantiems...
Gero skrydžio, dešimtokai!
Dėkojame 7 kl mokinei Paulinai Dumšytei, muzikos mokytojui Arūnui Žalgevičiui, mokytojoms Ritai Lukaševičienei, Gitanai Karinauskienei, Rasai Poškienei už pagalbą ruošiantis šventei. Visiems linkime gražių, turiningų vasaros atostogų !
Devintokai ir klasės auklėtoja Daiva Listauskienė
Birželio 10 dieną Grinkiškio pagrindinės mokyklos 5-6 klasės mokiniai vyko į edukacinę-pažintinę ekskursiją į Kauną.
Pirma stotelė buvo Kauno IX forto muziejus. Mokiniai dalyvavo edukacijoje “Forto žvalgai”. Vaikai buvo itin aktyvūs ir sumanūs atlikdami įvairias užduotis. Po edukacijos su gide aplankėme IX forto kalėjimą. Nusikėlėme į praeitį ir pagilinome istorijos žinias.
Aplankėme ir Kauno prekybos ir laisvalaikio centre “Megoje” įsikūrusi „Zooparką“. Tai pirmasis Lietuvoje kontaktinis zoologijos sodas, kuriame lankytojai gali iš arčiau susipažinti su gyvūnais turėdami tiesioginį kontaktą – juos galima glostyti, maitinti, bendrauti ir stebėti. Unikalus edukacinis projektas, ugdantis vaikų kantrybę, švelnumą, rūpestingumą, atsakingumą, pažinimą. Galimybė iš arti susipažinti su gyvūnų pasauliu, rūpinantis ir stebint augintinių gyvenimą. Gyvūnų terapijos turi gydomųjų savybių. „Zooparko“ gyventojai užauginti namuose, pripratę prie žmonių dėmesio. Gyvūnais rūpinasi profesionalūs veterinarai ir prižiūrėtojai. Gyvūnai maitinami kokybišku, iš Lietuvos ūkininkų perkamu maisteliu.
Šauniai ir turiningai praleidome dieną.
5 kl. auklėtoja I. Buivienė
Birželio 6 dieną vykome į Pasvalį. Ten aplankėm Pasvalio krašto muziejų ir sužinojome labai įdomių dalykų - kaip anksčiau žmonės rengėsi, kaip linus audė, duoną kepė. Po to dalyvavome edukacijoje „Slaptoji lietuviška mokykla“. Buvo įdomu sužinoti, kaip mokėsi mūsų seneliai ir proseneliai, išbandėme rašymą plunksna ir rašalu. Po edukacijos vykome į Žalsvąjį šaltinį, Smegduobių parką, kur grožėjomės gamta ir stebėjome įspūdingus gamtos reiškinius. Aplankėme ir Girnų muziejų, nors jis pasirodė nelabai įdomus, tačiau sužinojome kai ką naujo apie senovinius malimo įrankius. Dienos pabaigoje užsukome į Raubonių parką, tačiau šiek tiek nusivylėme – ne visos karuselės veikė. Nepaisant to, vis tiek buvo labai smagu, nes praleidome laiką kartu, pasidžiaugėme oru ir gera kompanija.
6 kl. mok. Ugnė Lenkevičiūtė
Birželio 3 diena Grinkiškio J.Poderio pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai vyko į ekskursiją link Pasvalio. Keliavome pramogauti į Raubonių pramogų parką. Labiausia patiko Tarzano takas – medžiuose įrengtos lynų trasos, kurias įveikėmė be baimės. Čia radome laisvą nusileidimą lynais, 4 skirtingo sudėtingumo trasas. Dinozaurų parke - miško žalumoje, pamatėme net 40 skirtingų interaktyvių, judančių ir leidžiančius garsus gyvius . Riaumojantys dinozaurai, grėsmingi drakonai ir milžiniški judantys vabalai nustebo mus. O kur dar batutai, karuselės, čiuožykla, siaubo miškas...
Pasvalio krašto muziejuje mus pasitiko šeimininkė ir pakvietė į savo dūminę gryčią, kurioje jau laukė daraktorė. Tapome 1874m. slaptosios mokyklos mokiniais: skaitėme draudžiamas lietuviškas knygas, rašėme žąsies plunksnomis ant doskelių, pasisiūvome tetradkas. Nebuvome labai atsargūs, įsiveržė piktas žandaras ir visus išvaikė. Diena praleista kartu paliko daug gražių prisiminimų.
Klasės vadovė N.Grigorjevienė
Paskutinė mokslo metų diena, kupina šypsenų, padėkų ir vasaros laukimo. Birželio 6 d. mokykloje vyko ypatinga šventė – paskutinė PUG ugdytinių ir pradinukų mokslo metų diena. Aktų salėje susirinko visi PUG ugdytiniai ir pradinių klasių mokiniai, mokytojai ir tėveliai. Šventės nuotaika buvo pakili ir jaudinanti – tai diena, kai atsisveikinama su mokslo metais ir pasitinkama vasara. Renginį organizavo ir vedė trečiokai, kurie į sceną žengė su šypsenomis, dainomis, šokiu. Kiekviena klasė buvo paruošusi po muzikinį pasirodymą – skambėjo linksmos dainelės, kurios atspindėjo vaikų džiaugsmą, kūrybiškumą ir bendrystę. O ketvirtokės atsisveikindamos su pradine mokykla deklamavo eiles, dainavo, šoko ir su jauduliu tarė „sudie“ savo pirmajai mokytojai, klasei bei visai pradinei mokyklai. Direktorė padėkojo kiekvienam už puikų ir labai gerą mokymąsi, gerą lankomumą, pastangąs ir augimą per visus metus. Visiems įteikė padėkos raštus .
Ši diena buvo ne tik atsisveikinimas su mokykla iki rudens, bet ir įžanga į poilsio bei vasaros nuotykių kupiną laiką. Tegul šilti prisiminimai apie šiuos mokslo metus lydi vaikus visą vasarą, o rudenį jie tesugrįžta kupini naujų jėgų ir smalsumo.
Mokytoja Rasa Poškienė
Visus mokslo metus Radviliškio miesto antrokai lankė plaukimo pamokas Radviliškio baseine. Šios pamokos tapo ne tik smagia fizinio aktyvumo forma, bet ir puikia galimybe išmokti svarbių gyvenimo įgūdžių – saugaus elgesio vandenyje bei plaukimo pagrindų.
Vaikus viso mokymosi proceso metu lydėjo ir mokė patyręs plaukimo treneris, kuris padėjo mažiesiems plaukikams įveikti baimes, sustiprinti fizinį pasirengimą bei išmokti taisyklingai plaukti.
Mokslo metų pabaigoje visi vaikai džiaugėsi savo pasiekimais – jie ne tik įgijo naujų gebėjimų, bet ir gavo pažymėjimus, patvirtinančius jų dalyvavimą bei pažangą plaukimo pamokose. Tai buvo smagi ir naudinga patirtis, kuri vaikams dar ilgai išliks atmintyje.
Antros klasės mokytoja B. Dučinskienė
Grinkiškio pagrindinės mokyklos pradinukų išvyka buvo kupina įspūdžių ir smagių nuotykių! Aplankėme Šiauliuose esantį Katinų muziejų, kuris mus nustebino savo originalumu ir jaukumu. Ten dalyvavome edukacinėje programoje „Šunų vilna. Vėlimo amatas“. Edukacijos metu sužinojome, kaip iš šunų vilnos galima nuvelti įvairius daiktus – kiekvienas iš mūsų pasigaminome savo vilnos kamuoliuką! Taip pat turėjome galimybę pabendrauti su ypatingu svečiu – kurtų veislės šuniuku, kuris buvo labai draugiškas ir meilus.
1–2 klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje „Laimės pasaga“. Mažieji tyrinėtojai, nešini žemėlapiais, leidosi į smagią kelionę po Kurtuvėnų apylinkes. Vadovaudamiesi nuorodomis, jie ieškojo paslaptingos laimės pasagos. Kelias vedė per buvusio dvaro ratinę, sodybą ir svirną. Vaikai uoliai ieškojo užuominų, kol galiausiai surado laimės simbolį – pasagą! Suradę ją, visi vaikai keletą kartų paglostė pasagą, tikėdami, kad jų svajonės tikrai išsipildys.
3–4 klasių mokiniai tuo metu dalyvavo edukacinėje veikloje „Piemenų pramanai“. Jie ne tik sužinojo apie piemenų gyvenimą senovėje, bet ir mokėsi susikurti laužą, susipažino su tradiciniais lietuviškais muzikiniais instrumentais, jų skambesiu ir panaudojimu. Didžiausias smagumas – kepė „piemenų kugelį“ žarijose, kurį vėliau visi draugiškai ragavo.
Po edukacijos keliavome toliau po Šiaulių miestą. Sustojome prie Auksinio berniuko statulos, kurio grožis ir blizgesys paliko įspūdį visiems. Taip pat pamatėme Geležinę lapę, kuri stūkso ant pėsčiųjų-dviračių tako netoli Talkšos ežero. Čia padarėme daug linksmų nuotraukų!
Kelionės pabaigoje smagiai praleidome laiką atrakcionų parke – žaidėme, šokinėjome, juokėmės ir džiaugėmės viena kitos draugija. Kelionė buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga – išmokome naujų dalykų, praleidome laiką kartu ir parsivežėme daug gražių prisiminimų!
Prad. klasių mokytoja B.Dučinskienė
Birželio 3 dieną Radviliškio miesto kultūros centre tarp visų rajonų talentingiausių mokinių, 2024–2025 mokslo metų olimpiadų ir konkursų nugalėtojų, buvo pagerbti ir Grinkiškio Jono Poderio pagrindinės mokyklos mokiniai, olimpiadose pelnę prizines vietas. O jų šiemet net keturi!
Radviliškio rajono 5–6 klasių mokinių STEAM olimpiadoje 6 klasės mokiniai Ugnius Lenkevičius užėmė II vietą, Edmundas Burdulis- III vietą. Radviliškio rajono 7–8 klasių mokinių STEAM olimpiadoje 8 klasės mokinė Kristina Launytė užėmė trečiają vietą. Mokinius olimpiadai paruošė gamtos ir žmogaus, fizikos ir informacinių technologijų vyresnioji mokytoja Erika Dzežulskienė.
Radviliškio rajono 6 klasių mokinių anglų kalbos olimpiadoje 6 klasės mokinys Arnas Našlėnas užėmė III vietą. Mokinį olimpiadai paruošė anglų kalbos vyresnioji mokytoja Inga Buivienė.
Sveikiname mokinius, didžiuojamės jų pasiekimais ir ateityje linkime užkopti ant rajono olimpiadininkų pakylos. Dėkojame mokytojams, kurie padėjo mokiniams pasiruošti olimpiadoms. Nuoširdžiai dėkojame mokinių tėveliams, globėjams už tokius šaunius vaikus. Gražių akimirkų, atradimo džiaugsmo, auginat savo vaikus, mūsų mokyklos ,,deimančiukus“.
Mokyklos direktorė Sigita Šegždienė
Grinkiškio bendruomenė kartu su Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Grinkiškio struktūriniu padaliniu ir Grinkiškio Jono Poderio pagrindine mokykla įgyvendina projektą „Aš Esu“, kurio vienas iš tikslų – stiprinti dalyvių saviraišką ir bendravimo įgūdžius per skaitymą ir kūrybiškumą skatinančias veiklas.
Įgyvendinant projektą organizuota literatūrinė muzikinė edukacija, kuri subūrė jaunuosius dalyvius pažinti literatūros ir muzikos pasaulį per interaktyvią ir įtraukiančią veiklą.
Birželio 3 dieną Grinkiškio Jono Poderio pagrindinės mokyklos aktų salėje nuaidėjo juokas ir kūrybos džiaugsmas – vaikus aplankė rašytojas Virgis Šidlauskas. Susitikimas virto tikra kelione po vaizduotės jūras. Kartu su vaikais rašytojas piešė nepaprastus personažus – spalvingus, išdykusius, liūdnus, besišypsančius jūros gyventojus, gimus iš bendrų minčių ir pieštuko linijų.
Atlikdamas savo kūrybos kūrinius, autorius įtraukė vaikus į smagų garsų pasaulį – mažieji žiūrovai tapo tikrais atlikimo bendraautoriais, atkartojo įvairius garsus, ritmus ir nuotaikas. Visa sale prisipildė gyvo žodžio, vaikiško smalsumo ir nuoširdaus juoko. Tai buvo susitikimas, kuriame literature ne tik skambėjo – ji žaidė, kvėpavo ir apjungė visus. Šis susitikimas priminė, kad kūryba – tai ne vien rašytojo darbas, bet žaidimas, į kurį kviečiami visi. Išeidami dalyviai nešėsi ne tik autografus ant autoriaus knygų, bet ir kibirkštėlę įkvėpimo, kuri galbūt vieną dieną taps nauja istorija.
Projektas „Aš Esu“ finansuojamas Radviliškio rajono savivaldybės administracijos pagal jaunimo ir kitų nevyriausybinių organizacijų stiprinimo programą. Projekto rėmėjas – Grinkiškio kredito unija, partneriai – Radviliškio viešosios bibliotekos Grinkiškio struktūrinis padalinys ir Grinkiškio Jono Poderio pagrindinė mokykla.
Informacija ir nuotraukos Grinkiškio bibliotekos
Gegužės 16 dieną dalyvavome piligriminiame žygyje „Vilties piligrimai - pašaukimų atradėjai“ nuo Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedros į Kryžių kalną („Malonių kelio“ ir Šv. Jokūbo kelio maršrutų Šiaulių atkarpa), minint Vaiko dieną, bažnytinius jubiliejinius metus ir meldžiantis už pašaukimus.
Nemažas būrelis mokinių neišsigando prognozuojamo lietaus ir pasiryžo eiti į žygį. Mus visą kelią lydėjo Kryžių kalno vienuolyno vienuolis Paulius su malda ir giesme. Įveikę žygį, aplankėme Kryžių kalną, sudalyvavome Šventose Mišiose ir grįžome namo.
Tikybos mokytoja Aurelija Blėdienė
„Geriausia vieta, kur vaikas išmoktų meilės ir maldos, yra mylinti šeima,“- sakė Motina Teresė. Tik šeimoje jaučiamės saugūs, reikalingi ir besąlygiškai mylimi. Mūsų mokyklos bendruomenė skiria ypatingą dėmesį mokinių šeimoms ir kiekvieną pavasarį gegužės 15 dieną organizuoja tradicinį renginį, skirtą šiai dienai paminėti.
Šiais metais į Šeimos dieną susirinko gausus mokinių ir jų artimųjų būrys, jiems buvo pasiūlytos įdomios ir naudingos veiklos, šventinė nuotaika, o svarbiausia – galimybė būti kartu. Mokytojos N. Grigorjevienė ir Z. Markevičienė aktų salėje surengė protmūšį. Pamankštinus protus laukė edukaciniai užsiėmimai šeimoms: „Šventinių atvirukų kūrimas“ (L. Baltijutė), „Piešimas kitaip“ (J. Mižutavičienė), „Spindintis ratas: deimantų mozaika padėkliukui“ (G. Karinauskienė, R. Lukaševičienė, R. Poškienė, K. Našlėnienė), „Mažasis ratas: kurkime raktų pakabuką“ (R. Poškienė), „Spalvų mozaika: kūryba ant medinio paukštelio“ (I. Šadbarienė, N. Lukoševičienė), „Kulinarijos paslaptys“ (A. Švėgždienė).
Šiais metais renginys išsiskyrė ne tik edukacijų šeimoms gausa ir įvairove, bet ir nuoširdžiu, jausmingu šventiniu koncertu. Skambėjo mokinių dainos (paruošė muzikos mokyt. A. Žalgevičius), pasirodė mokyklos šokėjai, parengti mokyt. G. Bložienės. Visiems labai patiko Reimerių šeimos pasirodymas: tėtis su dukromis padainavo dvi dainas. Mokytojų kolektyvo atstovės šventei parengė dvi dainas. Koncerto pabaigoje skambėjo sveikinimo, padėkos žodžiai renginio dalyviams.
Šeimos dienos renginys baigėsi refleksija, kur renginio dalyviai dalijosi įspūdžiais, teigiamomis emocijomis. Visų širdis sušildė ne tik geri, nuoširdūs žodžiai, bet ir arbatos puodelis su mokytojų, mokinių tėvų iškeptais kepiniais.
Mokytoja Rasa Grakulskienė